Что делать при контакте с больным корью: дискуссия двух экспертов

Рaзбирaeмся в спoрныx вoпрoсax, выслушивaя кoммeнтaрии oбeиx стoрoн, вeдь в спoрe, кaк извeстнo, рoждaeтся истинa. Кoрь в Укрaинe дaвнo пeрeстaлa вестись рeдкoй бoлeзнью и трeбуeт oт мaм нoвыx знaний o вaкцинaции. Oснoвнoй мoмeнт, нa кoтoрый oбрaщaeт нaшe внимaниe Aндрeй Вoлянский, — этo нeoбxoдимoсть и вoзмoжнoсть прoвeрить стeпeнь зaщиты чeлoвeкa oт вирусa путeм прoстoгo лaбoрaтoрнoгo исслeдoвaния. Тoлькo нa eгo oснoвaнии мoгут принимaться дaльнeйшиe рeшeния o вaкцинaции oт кoри.

Чтo дeлaть, eсли был кoнтaкт с чeлoвeкoм, бoльным кoрью?

Нa свoeй стрaницe в Facebook и.o. министрa здрaвooxрaнeния Ульянa Супрун oтвeтилa:

«Пeрeдусім нe пaнікувaти, нe зaймaтися самолікуванням та дотримуватися наступних правил.

Люд, які перебували в прямому контакті з джерелом інфекції, тобто з людиною, хворою получай кір, вважаються контактними особами, члени їх сімей — ні. Перед прикладу, якщо у класі дитини хтось захворів для кір, то дитина вважається контактною, а мати, батько, братушка, сестра і інші члени сім’ї — ні.

Кір швидко передається від хворої людини вплоть до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під минута вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря подле чханні, кашлі або розмові хворого. Тобто спілкування та перебування в одному приміщенні з хворим получи и распишись кір — це прямий соприкосновение. Більше того, вірус кору може жити в повітрі та получи поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Як діяти у випадку контакту з хворим бери кір дорослим:

Перше і головне: вакцинуватися якомога швидше. До скорого свидания-які вікові обмеження в (видах вакцинації скасовані — зробити щеплення безоплатно можуть і діти, і дорослі не поминай лихом-якого віку. Зверніться вплоть до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра якомога швидше.

Якщо гражданское состояние контактної особи і відсутність імунітету проти кору підтверджується, так отримати щеплення проти кору надобно якомога раніше. Найкраще в перші три дні від моменту контакту.

Наразі щеплення можна зробити лише в комунальних закладах охорони здравствуй’я. Але вже з літа безоплатно вакцинуватися можна если і в приватних медичних закладах, і у лікарів-ФОПів, які уклали договір із НСЗУ.

Вірус кору найбільш небезпечний чтобы оточуючих від моменту появи перших симптомів у хворого перед закінчення періоду висипання. Людина стає заразною приблизно черезо 10 днів після інфікування.»

Андрюня Волянский критично отнесся к этому заявлению:

«НІ! Перше — визначити свій гражданское состояние щодо кору. Найпростіше — це зробити кількісний испытание на IgG. Якщо достовірно відомо, що було отримано 2 дози КПК — це приблизно 90% вірогідність захищеності.

Друге. Якщо людина малограмотный має захисту, визначити відсутність протипоказань та ризик захворювання.

Третє. Вакцинуватися. Після огляду лікаря і його висновку «здоровий» запитати ради все, що турбує з приводу щеплення, надати письмову згоду.»

Читай в свой черед: Украина возглавила список стран с наибольшим счетом людей, заболевших корью

Подобно как делать, если ребенок предварительно года контактировал с больным корью?

Слава и.о. министра здравоохранения Ульяны Супрун:

«Дитина поперед 1 року. Діти такого віку ще безлюдный (=малолюдный) мають щеплення проти кору (перша вакцина проти кору по (по грибы) Календарем в 12 місяців). Тому потрібно негайно звернутись до самого сімейного лікаря чи педіатра і зробити щеплення. МОЗ України своїм наказом дозволило вакцинувати дітей від 6 місяців, якщо вони контактували з хворим в кір.»

А вот какие доводы приводит ей в противовес Мужественный Волянский:

«Ні. После-перше, немовлята, що народжені від захищених матусь (священнодействие визначити статус матері) можуть бути захищені вплоть до 6-9 місяців. Тому визначити модальность оточення і, при необхідності, дитини. З 9 місяців вакцинувати рядом відсутності протипоказань.

По-друге, з інструкції: «Немає даних щодо безпеки та ефективності ПРІОРИКСтм у дітей молодше 9 місяців.» Вакцинація КПК дітей віку 6-9 місяців — дуже неоднозначна рефрен. Як було сказано, ще може залишатися захисна концентрація антитіл. Потенційно неповноцінна імунна теория немовляти повинна водночас відповісти получи 3 живих віруси. Дослідження, що проводились наприкінці минулого сторіччя в найбідніших країнах, показали в цілому ефективність щеплення, але тривалі спостереження ради щепленими надали досить насторожуючі дані і експерименти були припинені.»

Подобно ((тому) как) действовать, если с заболевшим корью человеком контактировал голышка от 1 до 5 лет?

И.о. министра здравоохранения Иулиана Супрун рекомендуют следующее:

«Дитина 1-5 років:

  1. Якщо далеко не була щеплена проти кору: негайно звернутись вплоть до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК якомога швидше — бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту.
  2. Якщо минуло більш ніж 72 годин від контакту, щеплення по сей день одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби.
  3. Якщо дитина вже має 1 щеплення проти кору потрібно отримати другу дозу КПК, але никак не раніше ніж через місяць від попереднього щеплення КПК.»

Что такое? думает по этому поводу мастак Андрей Волянский:

«Ні. Дитина може мати достатній захист (довічний чи тичасовий — друга річ, вслед моїми даними 93% дітей після першої КПК мають концентрацію антитіл проти кору вище вслед за 300 мМЕ/мл, середня концентрація — 2000 мМЕ/мл, 91% дітей мають захист проти краснухи, 87% — проти паротиту). Тому потрібно зробити мира. На кір, або для всі три інфекції.»

На правах быть, если контактным на вывеску стал ребенок от 6 полет и старше?

Позиция и.о. министра здравоохранения Ульяны Супрун в этом случае:

«Дитина від 6 років і старша:

  1. Якщо безвыгодный була щеплена проти кору — негайно звернутись после сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім, никак не раніше ніж через місяць — отримати другу дозу вакцини КПК.
  2. Якщо має 1 щеплення проти кору — негайно звернутись поперед сімейного лікаря чи педіатра, отримати другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.
  3. Якщо має 2 щеплення проти кору потрібно упрощенно повідомити лікаря, але вважається, що дві дози КПК дають захист від хвороби.
  4. У випадку, якщо ви мало-: неграмотный пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК і никак не маєте документальних підтверджень, потрібно негайно звернутися предварительно сімейного лікаря чи педіатра. Дитину потрібно вакцинувати.»

А во аргументы ее оппонента, заведующего кафедрой иммунологии и микробиологии в ХМАПО Андрея Волянского:

  1. «Ні. Черезо місяць (ліпше півтора) після першої дози зробити задание на 3 інфекції.
  2. Ні. Зробити задание на 3 інфекції.
  3. Ні.Наявність 2-х зроблених доз КПК дає приблизно 95% вірогідність захисту від кору (ради моїми даними — 94% у дітей 6-8 років, 89% — у дітей 9-17 років).Тому потрібно зробити опробывание. Краще на 3 інфекції.
  4. Ні. Дитину потрібно перевірити получи наявність захисту.»

Читай вот и все: Прививки от кори неважный (=маловажный) вызывают аутизм: в МОЗ озвучили результаты самого масштабного исследования

Фотоснимок: shutterstock