Комитет ВР обсудил эффективность использования бюджетных средств в спорте

Фoтo: komsport.rada.gov.ua

18 вeрeсня 2019 рoку відбулoся зaсідaння Кoмітeту нa якoму нaрoдні дeпутaти Укрaїни – члeни Кoмітeту зaслуxaли інфoрмaцію Міністeрствa мoлoді тa спoрту Укрaїни щoдo питaння eфeктивнoсті викoристaння кoштів Дeржaвнoгo бюджeту, виділeниx Міністeрству мoлoді тa спoрту Укрaїни нa підгoтoвку рeзeрву і склaду нaціoнaльниx кoмaнд тa зaбeзпeчeння їx учaсті у міжнaрoдниx змaгaнняx, у тoму числі рядом прoвeдeнні eкспeримeнту.

Відкривaючи зaсідaння Гoлoвa Кoмітeту Aндрій Кoжeм’якін познайомив учасників засідання з членами Комітету і підкреслив, що всі народні депутати налаштовані держи співпрацю зі спортивними федераціями, спортсменами та новим Міністром культури, молоді та спорту.

Заступа Міністра молоді і спорту України Олександр Ярема поінформував членів Комітету насчет результати виступів національних команд з олімпійських та неолімпійських видів спорту в чемпіонатах світу та Європи сезону 2018 року, кількості проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів та принципів розподілу коштів Державного бюджету між національними федераціями з видів спорту. Зокрема, искупитель Міністра зазначив, що українські спортсмени взяли линия у 1845 міжнародних змаганнях, у тому числі 65 чемпіонатах світу, 76 чемпіонатах Європи та 250 – етапах кубку світу. Возьми цих змаганнях завойовано 4301 нагороду, з яких 1584 — золоті, 1364 — срібні та 1353 — бронзові.

Секретар Комітету Григорій Суркіс під момент свого виступу наголосив возьми тому, що на його думку проведення експерименту Міністерством молоді та спорту України в частині передачі федераціям карт-бланш самостійно освоювати бюджетні кошти в багатьох випадках без- призвело до покращення результатів виступів провідних спортсменів в міжнародних форумах, а в деяких випадках, наприклад, у легкій атлетиці – спостерігалось навіть погіршення.

Григорій Суркіс висловив подив, що Міністерство дозволило брати недоля в експерименті федераціям з хокею, хокею получи и распишись траві та регбі, які ніколи невыгодный мали здобутків на чемпіонатах світу та Європи. Також секретар Комітету наголосив бери тому, що Міністерством маловыгодный розроблено прозорих критеріїв та показників ефективності розподілу бюджетних коштів між федераціями.

«Експеримент никак не створив європейську модель співпраці Міністерства з федераціями та неважный (=маловажный) позбавив центральний орган виконавчої влади маловыгодный властивих йому управлінських функцій», — підкреслив Г. Суркіс.

Ревнитель Голови Комітету Анатолій Костюх висловив свою думку щодо перегляду прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту, затверджених наказом Міністерства молоді та спорту України № 3050 від 04.07.18р. та необхідності щорічного звітування федераціями стосовно використання бюджетних коштів.

Разумник підкомітету з питань фізичної культури та масового спорту Георгій Мазурашу під момент свого виступу зазначив, що спорт слід оцінювати без- тільки по медалях, а починати з підтримки масового спорту, оскільки саме він є фундаментом формування здорової нації. Георгій Мазурашу також запропонував учасникам зустрічі висловити свою думку щодо об’єднання профільного міністерства з міністерством культури і обговорити питання щодо виокремлення Міністерства молоді та спорту України.

Вслед результатами обговорення першого питання порядку денного Комітет ухвалив Рішення Комітету: інформацію Міністерства молоді і спорту України оборона  ефективність використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту України сверху розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту, та ефективність використання коштів державного бюджету пользу кого проведення експерименту щодо залучення Міністерством молоді та спорту національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту накануне організації і проведення спортивних заходів  взяти прежде відома, а також направити рекомендації Кабінету Міністрів України, Міністерству культури, молоді і спорту України та Рахункової палати України в частині оцінки зазначеного експерименту.

Крім того, народні депутати підтримали схема Постанови про деякі питання забезпечення ефективної підготовки та участі національних збірних команд України поперед XXXII Олімпійських та XVI Паралімпійських ігор 2020 року (реєстр. № 2130) та ухвалили рішення : рекомендувати Верховній Раді України вслед за результатами розгляду в першому читанні прийняти Постанову вслед за основу та в цілому.

Також народні депутати України — члени Комітету поспілкувалися з представниками федерацій з видів спорту, ректорами профільних вузів, спортивними діячами щодо подальшої співпраці та їх залучення предварительно розробки законодавчих актів у сфері фізичної культури і спорту. Під период своїх виступів представники спортивної громадськості висловили конкретні пропозиції щодо реформування сфери фізичної культури і спорту.

komsport.rada.gov.ua