Наслідки інсульту: запобігти можливо!

29 жoвтня у світі відзнaчaють Дeнь бoрoтьби з інсультoм. Близькo 140 000 випaдків інсультів рeєструється у нaшій дeржaві щoрoку. Із ниx 40% зaкінчуються лeтaльнo прoтягoм 30 діб від пoчaтку зaxвoрювaння. 50% людей зазнають інвалідизації та втрачають можливість жити повноцінним життям.

Загалом в Україні від інсультів помирає удвічі більше людей, ніж у країнах Західної Європи. Щоб привернути увагу по цієї проблеми, актуалізувати тему боротьби з інсультами в українському суспільстві Українська асоціація боротьби з інсультом провела інформаційну кампанію «Впізнай інсульт», спрямовану получи підвищення обізнаності про перші ознаки інсульту.

В Києві, у вестибюлі станції дорога) Золоті Ворота відбувся креативний выступление, який наголошував на тому, що інсульт – серйозна м у нашому суспільстві, хоча, в жаль, українці мало обізнані насчет цей стан. Але головна метина мистецької частини заходу була дещо більш практичною – навчити впізнавати інсульт из-за першими ознаками. Адже якщо пацієнт отримає медичну допомогу протягом 4,5 годин, він має шанси повернутися накануне повноцінного життя.

Після перфомансу відбувся прес-брифінг нате цю тему, котрий пройшов из-за участю відомих спікерів – заступника міністра охорони здравствуй’я України Олександра Лінчевського, відомого нейрохірурга, доктора медичних наук, президента ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом» Миколи Поліщука, невролога, соперник медичних наук, заслуженого лікаря України Юрія Фломіна, а також пацієнта, котрий пережив інсульт, Романа Шведа.