Подвійно золота Естер Ледецька

Xтo сильнішa – лижниця чи снoубoрдисткa?

Впeршe в істoрії Олімпійських Ігор жінка вирішила виступати у двох видах – гірських лижах і сноуборді і не просто виступила, а й виграла «золото» в обох. Це виглядає фантастикою і саме цим словом ми називали перемогу Естер у Super G минулого тижня. Тоді чешка  на одну соту секунди випередила  олімпійську чемпіонку Сочі і визнану майстриню супер-гіганту Анну Феннінгер-Файт! Шокувавши гірськолижний світ одного разу, Естер просто мала підтвердити свій клас у дисципліні, де вона досягла статусу фавориту змагання. Ледецька – чинна чемпіонка світу у сноубордистському паралельному слаломі-гіганті. Як відомо, не завжди фаворити дають  собі раду із нервами, а тому зазвичай програють вирішальні олімпійські старти. Саме відсутністю психологічного пресингу на неї пояснювали несподівану звитягу Естер у супер-гіганті. Так, вона, без сумніву, дуже талановита спортсменка, але пройти дистанцію таким чином, як вона це зробила – на божевільному «релаксі», у хорошому значенні цього слова, не переживаючи помилитися і так по-тінейджерівськи хвацько й нахабно!!! Це можуть одиниці! І на цій Олімпіаді ми стали свідками народження унікальної спортивної особистості.

Нерозділена любов

Естер Ледецька  почала кататися ще у віці 2(!!!) років – і спочатку саме на лижах! А через три роки, у свої 5, спробувала сноуборд. Дівчинка так і не змогла визначитися, що любить більше. А тому й не стала вибирати – і досягла вершини в обох дисциплінах!  У Сочі-2014 у віці 18 років вона дебютувала на Іграх, виступаючи у обох  слаломних видах сноуборду, але тоді призеркою стати не зуміла.  Однак чотири роки, що минули після того Ледецька використала для вражаючої спортивної акселерації! Вона спочатку стала чемпіонкою світу у паралельному слаломі, а потім і у слаломі-гіганті!

Українці знали 

Про те, що Естер дуже талановита й перспективна атлетка говорила тренер збірної України з гірських лиж, учасниця Олімпіади в Нагано-1998  Юлія Шепіленко. Наші лижники тренувалися одночасно із чешкою у Південній Америці. Для Юлі виконання Естер у супер-гіганті не була такою вже несподіванкою. Але виграти у всіх зубрів! Це треба було змогти!

Естер Ледецька – ще одне підтвердження того, що сенсації неймовірного ґатунку завжди мають місце у спорті при феноменальній працездатності, котра помножує талант, який  закладено в людині при народженні.

Естер не перша

У тиждень, що розділив дві перемоги чешки,  вклалося досягнення голландської ковзанярки Йорін Тер Морс, котра стала першою жінкою, що виграла дві медалі у різних спортивних дисциплінах на одній Олімпіаді. Голландка стала чемпіонкою на дистанції 1000 метрів у ковзанах і здобула «бронзу»  разом з командою Нідерландів у шорт-треку – естафеті на 3000 метрів. Йорін  пощастило з розкладом – її другий вид програми відбувся раніше. Але досягнення Ледецької, поза всяким сумнівом більше. По-перше, воно індивідуальне, а по-друге – обидва успіхи золоті.

До речі, останнім чоловіком, котрий здобував медалі у двох видах програми на одній Олімпіаді був Хейккі Хасу з Фінляндії у далекому 1952 році. Тоді фін взяв медалі у лижних гонках і лижному двоєборстві.

Як тут не сказати, жінки рулять у 21-му столітті!

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ з Пйончангу

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!